Menu główne

Bitcoin

Wiaty turystyczne w PolsceZ racji tego, iż jestem miłosnikiem uprawiania tak zwanego wiattingu czyli spędzania wolnego czasu pod lesnymi wiatami postanowiłem zrobić taką skromną bazę obiektów jakie znam. Często kiedy wybywam gdzieś w teren to staram się planować leśne wycieczki tak aby po drodze móc zatrzymać się w "leśnym domku", odpocząć a nawet zorganizować tam bazę biwakową. Miłosników spędzania wolnego czasu w ten sposób jak wiadomo nie brakuje a w sieci istnieją już podobne spisy wiat górskich więc być może informacje publikowane tutaj komuś się przydadzą.

W opisach wiat postaram sie zamieszczać ich dokładną lokalizację oraz kilka słów dotyczących ich przydatności do użytku, otoczenia no i ocenę atrakcyjności , którą mozna się kierować wybierając miejsce na weekendowy piknik.

Kilka przydatnych informacji i reguł :

- Podgląd lokalizacji wybranych punktów realizowany jest za pomocą serwisu OpenStreetMap. Mapki pokazywane są na zasadzie "wyskakujących okienek PopUp" więc sprawdź, czy Twoja przeglądarka nie ma zablokowanej tej funkcji. Ta strona NIE zawiera żadnych wyświetlających się niespodziewanie, niechcianych reklam więc możesz śmiało używać tu funkcji PopUp.
- Jeśli chcesz wysłać koordynaty danego punktu bezpośrednio do swojego odbiornika GPS (Garmin) upewnij się, że masz zainstalowaną wtyczkę Garmin Comunicator Plugin. Możesz to sprawdzić TUTAJ.
- Wszystkie informacje oraz dane GPS są zawarte na tej stronie są ogólnodostepne ale jesli chcesz pobierać pliki GPX bezpośrednio do swojego komputera ,musisz być zarejestrowanym uzytkownikiem zgodnie z zasadami funkcjonowania tego serwisu.
- Wszystkie miejsca które opisuję ,opinie na ich temat oraz oceny tworzę tylko i wyłącznie z autopsji. Jeśli przeczytasz, że jakieś miejsce jest wyjatkowo ciekawe lub wyjatkowo kiepskie to będzie oznaczało że tam byłem i oceniłem je w taki a nie inny sposób z takich a nie innych powodów. Baza ciekawych pod względem turystyki miejsc z pewnością nie obejmie wszystkich wiat z mojej najbliższej okolicy (ani tym bardziej dalszej). Dla czego ? Otóż dla tego, że nie wszystkie miejsca/wiaty i pola biwakowe są tego warte.

Współpraca:

- Jesli bywasz w ciekawych miejscach , uprawiasz tak zwany "wiatting" to możesz przyczynić się do rozwoju tej skromnej bazy informacyjnej. Być może właśnie dzięki Tobie inni turyści poznają obiekty godne uwagi. Jeśli chcesz dodać jakąś fajną "wiatową" miejscówkę to wyslij mi info o niej lub dopisz się w polu komentarza na odpowiedniej stronie stosując się do istniejącego szablonu. Opisy , zdjęcia i oceny będą nalezały do Ciebie i po opublikowaniu na stronie zostaną podpisane Twoim loginem. W kazdej chwili będziesz mógł modyfikować wysłane informacje lub definitywnie usunąć je z tej strony. Aktualnie dział turystyczny jest w trakcie budowy i nie mam żadnego gotowego formularza dodawania danych przez użytkowników, ale jesli zajdzie taka potrzeba a dokładniej mówiąc dostrzegę zainteresowanie tym tematem ,to na pewno taką opcję dodam do strony.


 10.0 - 1 vote 

Do wystawianie komentarzy na tej stronie wymagane jest zalogowania się - zaloguj się lub kliknij tutaj , aby się zarejestrować.

Witaj

Online

Licznik

Bunkry dla bunkrowców !

Niniejsza strona internetowa przedstawia opisy miejsc trudnodostępnych i w większości przypadków niebezpiecznych , których zwiedzanie bez należytego przygotowania technicznego oraz wiedzy moze spowodować wypadek lub trwałe kalectwo.

Publikowanie zdjęć oraz artykułów umieszczonych w tym serwisie tylko za zgodą autora.

© Adam Wojcieszonek - Gdynia 2002-2017