Menu główne

Bitcoin

Bateria Flak na Kępie Redłowskiej (teren jw. 4024)

Piesza wycieczka szlakiem zapomnianych obiektów poniemieckiej Flakbatterie znajdujących się obecnie na terenie działającej jednostki wojskowej.

Tereny na których znajdują sie działobitnie 11 Baterii Artylerii Stałej na redłowskim klifie są wszystkim doskonale znane ale mało kto wie o istnieniu pozostałych obiektów pomilitarnych należących również do 11BAS-u. Obiekty te znajdują się niestety wciąż na terenie zajmowanym przez jednostkę wojskową 4024. Na jej terenie istnieją również bardzo ciekawe pozostałości poniemieckiej baterii Flak. Ogólnie rzecz ujmując to działobitnie redłowskiego klifu stanowią jedynie połowę interesujących miejsc tamtego terenu.

Co kryje się za płotem jw.4024 ?

- Schron kierowania ogniem niemieckiej baterii przeciwlotniczej Kriegsmarine (Flakbatterie)
- Stanowisko armaty przeciwlotniczej 10,5cm S.K.C/32 Kriegsmarine
- Główny punkt kierowania ogniem 11 Baterii Artylerii Stałej - obiekt 107
- Artylerykska stacja radiolokacyjna 11 BAS-u - obiekt 106
- Magazyn amunicji specjalnej 11 BAS-u - obiekt 115
- Elektrownia 11 BAS-u - obiekt 109
- Centrala artyleryjska 11 BAS-u - obiekt 105
- Zapasowy punkt kierowania ogniem 11 BAS-u - obiekt 108
- Schron załogi 11 BAS-u - obiekt 111

W większości przypadków obiekty opisane wyżej nie są już używane przez wojsko. Niestety wciąż znajdują się na terenie zamknietym i strzezonym przez ochronę . W kilku miejscach są również zainstalowane kamery.
Fotografie kilku ciekawostek terenu tamtejszej jw można obejżeć na PANORAMIO
Drobną pomoc może również stanowić baza punktów oraz sladów GPS dostepna TUTAJ.(Nalezy użyc opcji "zapisz element docelowy jako) ponieważ w niektórych przypadkach plik otwiera się jako tekstowy zamiast okna pobierania.
Dane można wgrać bezpośrednio do GPS-a (testowałem na Garminie GPSMAP 60CSX) , do programu Mapsource, GoogleEarth i innych . W niektórych przypadkach plik bazy w formacie GDB3 moze wymagać konwersji np na bardziej popularny GPX. Gdyby ktoś potrzebował innego formatu to proszę o kontakt.
Baza nie zawiera żadnych poufnych informacji objetych tajemnicą wojskową. Wszystko jest dostępne z pomocą wielkiego brata Google, uzupełnione o kilka pieszych spacerów z psem oraz informacje od przyjaciół z for dyskusyjnych poświęconych tematyce militarnej i eksploracyjnej.

Zawartość pliku:

Informacje o opisywanym miejscu opublikowałem również na Wikiloc-u :
--- powrót do poprzedniej strony (lista wycieczek) ---

 

Do wystawianie komentarzy na tej stronie wymagane jest zalogowania się - zaloguj się lub kliknij tutaj , aby się zarejestrować.

Witaj

Online

Licznik

Bunkry dla bunkrowców !

Niniejsza strona internetowa przedstawia opisy miejsc trudnodostępnych i w większości przypadków niebezpiecznych , których zwiedzanie bez należytego przygotowania technicznego oraz wiedzy moze spowodować wypadek lub trwałe kalectwo.

Publikowanie zdjęć oraz artykułów umieszczonych w tym serwisie tylko za zgodą autora.

© Adam Wojcieszonek - Gdynia 2002-2017